Dostupné raw recepty, které zvládne každý

Anketa

Inspirují vás mé stránky?

Celkový počet hlasů: 425

klíčky

Slaninová čočka

Potřebujeme :
Naklíčenou čočku či mungo
Sůl, olivový olej
Uzenou papriku koření
Lahůdkové droždí

Vše promícháme a můžeme dát na 2 az 4 hodiny do sušičky "zavadnout"

A máme výborné zobání k televizi nebo pro návštěvy. Místo naklíčených luštěnin lze připravit i ořechy či semena předem namočená

Sluníčko v duši všem 

 

Dnes klíčíme čočku

Šálek čočky namočíme přes noc. Ráno  ji propereme v čisté vodě a necháme klíčit .
Já ji dávám do sítka a 3x denně ji propláchnu.Čočka je hotová když její klíčky dosáhnout zhruba 2 az 3 cm. Poté dáme do lednice, kde vydrží až týden .
Připomíná čerstvý zelený hrášek

A co obsahují klíčky?
Vitamíny C, E a minerály, které jsou v novém klíčícím životě semene. Obsahují také velké množství exogenních enzymů, které podporují ozdravné procesy v těle a dobře působí i na úbytek váhy.
Čočka má vysoký obsah vitaminů skupiny B a z minerálů hlavně fosforu, hořčíku a vápníku. Kromě toho obsahuje i síru, železo, měď, zinek, draslík. sodík, selen a nikl. Z dalších látek je nutno jmenovat ještě enzymy, organické kyseliny a lecitin.

Doporučuje se otylým při odtučňovací kůře, je vhodná pro nemocné cukrovkou, protože snižuje obsah cukru v krvi. Též se podává při chudokrevnosti a měknutí kostí. Napomáhá snižovat cholesterol v krvi a byly u ní zjištěny i protirakovinové účinky.
Takže ji vesele přidávejte do salátů, jogurtů...zkrátka tam, co máte nejraději 


Zdar a sílu, najdeš v čočce

 

 

Klíčení pšenice

Naklíčená pšenice je doslova životadárná: klíčky obsahují 29% bílkovin, 8% tuků, vitamín E, B1,B2, zinek, železo, mangan a měď. Její nasládlá chuť vás ohromí
Naklíčená pšenice je pro lidský organismus lépe stravitelná. Škroby se tu mění na jednoduché cukry (proto je příjemně sladká), tuky na jednoduché mastné kyseliny a bílkoviny se štěpí na aminokyseliny. Také se mění obsah lepku, který tělo lépe snáší.
Stačí nechat přes noc  namočenou a pak každý den aspoň 2x nejlépe 3x proplachovat Já ji mám v nakličovací sklenici ,ale postačí i sítko
Vydrží až týden v lednici 

 


Klíčíme cizrnu

Šálek cizrny
Voda
Sítko

Namočíme cizrnu přes noc. Ráno vodu slijeme a zhruba 3x denně ji proplachujeme. Opakujeme proces cca 3 dny. Ja ji nechávám v sítku přiklopenou talířem aby byla ve tmě .., přebytečná voda ze sítka dobře odtéka.
Po 3 dnech je cizrna krásně naklíčená. V lednici vydrzi max. tyden.
Přidáváme do salátů , či rozmixovanou do pomazánek

Při klíčení si cizrna začne myslet, že je v hlíně a začne vytvářet vitaminy B, C a E. Navíc se složité škroby přemění na přírodní cukry a jednodušší, lépe stravitelné škroby, takže po konzumaci naklíčené cizrny nebudete mít problémy s nadýmáním. Cizrnu je ale potřeba nechat klíčit jen tak dlouho, než začne pouštět kořínky, protože pak začíná spotřebovávat vitaminy, cukry a jednoduché škroby, které si vytvořila během klíčení.